Co przyniósł dobrego rok 2020?

W tym roku styczeń to dla mnie miesiąc, w którym podsumowuję Rok 2020, który był wyjątkowym, nietypowym rokiem, a żyję już trochę na tym świecie. Patrząc wstecz mogę narzekać, że był to trudny rok, zły rok, bo przyniósł wiele nieoczekiwanych sytuacji dotyczących nas wszystkich, na całym świecie, pandemia, rok pechowy, rok przestępny. Mogę powiedzieć jestem starsza o rok, przybyły mi kolejne zmarszczki, kolejne siwe włosy, może  kolejne kilogramy, bo straciłam pracę i siedzę w domu, może straciłam relacje ze znajomymi, bo się nie widujemy tak często jak kiedyś. Myślę, że tych „bo”, „może”, „dlaczego” jest sporo, ale co mi to da, w czym mi to pomoże, czy podniesie mnie na duchu, poprawi humor  zapewne – NIE !!!

Dlatego chcę się skupić na tym, co było dobre w tym minionym roku, co się zmieniło na plus, co zobaczyłam i jakie wnioski wyciągnęłam z panującej sytuacji i co zrobiłam, aby żyło się lepiej. Jakie podjęłam kroki i czy one były właściwe i dobre patrząc z perspektywy minionego roku.

Jedną z rzeczy, którą zrobiłam dzięki pandemii, a nie mogłam się zmobilizować prędzej było zaproszenie do spotkań online grupy kobiet. Myślałam o tym wiele razy, ale jakoś nie szło, sytuacja to poniekąd wymusiła, bo spotkania na żywo były i są ograniczone.

Jesteśmy  grupą   wzajemnie się wspierających, rozumiejących kobiet, uczymy się poznając ciekawe zagadnienia, rozważamy je, dyskutujemy, dzielimy się ze sobą naszymi zwycięstwami, porażkami. Nasze motto to: rozwój życiowy i duchowy jako kobiet, żon, matek, chrześcijanek.

Wykorzystaj ten „niesprzyjający” czas , zrób coś na co do tej pory nie miałeś  motywacji lub chęci, może brakowało czasu, a teraz go masz. Może zrealizujesz swoje dotąd niespełnione marzenie. My zaczęliśmy uprawiać nordic walking, bo mąż stracił pracę i ma teraz na to czas.

Może też straciłeś/aś pracę, może czas pomyśleć o przekwalifikowaniu się, może  warto coś zmienić w życiu zawodowym i zacząć robić coś innego. My podjęliśmy to wyzwanie i jako małżeństwo założyliśmy Spółkę z o.o. , aby wspólnie działać pomimo panującej sytuacji.

Jeśli jesteś zainteresowana/ny czym się zajmujemy, co robimy, jak wygląda nasza działalność, może skorzystasz z naszych szkoleń lub kursów, które prowadzimy pomagając innym osobom. Zapraszam na naszą stronę AP Mentor tam dowiesz się więcej : https://apmentor.pl 

 

Zachęcam nie poddawaj się, nie narzekaj, ale podejmij wyzwanie dzisiaj w tym czasie, w którym jesteś, jak mówi List do Efezjan 5,16 „Wykorzystujcie chwilę sposobną, bo dni są złe” , ale i 5,20 „Dziękujcie za wszystko Bogu…”, bo  wdzięczne serce potrafi odnaleźć się w każdym czasie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *