Inwestuj w swoje małżeństwo dlaczego?

Inwestujemy w życiu swój czas, swoje umiejętności, swoje pieniądze w naukę, pracę, rozwój osobisty i w wiele innych rzeczy. A ile czasu, ile pieniędzy inwestujesz w swoje małżeństwo? Może zastanawiasz się czy warto?  Mówimy przecież nie jest żle, nie mamy większych problemów, pracujemy, zarabiamy, mamy dom czy mieszkanie, samochody, z dziećmi też dajemy radę, jeździmy co roku na wakacje, realizujemy się życiowo, więc jest ok. Często tak jest, na zewnątrz wszystko wygląda w porządku, a nasz wewnętrzny człowiek jest nieszczęśliwy, jest niespełniony, krzyczy cały w środku, czegoś mu brakuje i to nie jest łatwe odpowiedzieć na pytanie, dlaczego tak jest? Rozmawiając z wieloma osobami dochodzę do wniosku, że to nasze inwestowanie w  wiele rzeczy nie daje satysfakcji, bo często zapominamy o najważniejszej inwestycji, czyli naszym małżeństwie. Kiedy z pozoru już wszystko osiągniemy, to okazuje się, że tak naprawdę się nie znamy, nie spędzamy ze sobą czasu, nie mamy wspólnych pasji, a gdy opuszczą nas dzieci to problemy narastają i coraz częściej kończy się małżeństwo rozstaniem.

Jak temu zapobiec, jak się ustrzec przed taką sytuacją, jak zawalczyć o swoje małżeństwo, aby nie było za późno? Wiele trudnych sytuacji w życiu jesteśmy w stanie uniknąć, zapobiec im jeżeli pochylimy się nad nimi w momencie gdy się pojawią. Kiedy coś się zaczyna dziać niedobrego warto to rozwiązać w samym zarodku, aby nie pozwolić urosnąć do olbrzymich rozmiarów.

Słynne powiedzenie ,,małe dzieci mały kłopot, duże dzieci duży kłopot”, kiedy pojawia się problem z dzieckiem, gdy go rozwiążemy odrazu nie będzie on rósł wraz z dzieckiem. Daliśmy sobie z nim radę gdy był mały,  nie będzie nam już sprawiał problemów, bo nie będzie duży.

Podobnie jest w małżeństwie i w wielu innych dziedzinach życia, jeśli będziemy stosować  metodę lepiej zapobiegać niż leczyć, to co? Unikniemy wielu problemów, będzie nam się żyło lepiej, w większej wolności, niezależności i zgodzie małżeńskiej. Powinniśmy inwestować w swoje  małżeństwo, aby przeżyć razem w zgodzie i szczęściu wiele wspólnych lat.

Zapraszam na Kurs małżeński: ” Sztuka pielęgnowania małżeństwa” to cykl sześciu spotkań, to czas który wykorzystasz na budowanie relacji małżeńskich, na przepracowanie ciekawych tematów, na lepsze poznanie siebie i współmałżonka. To czas poznania innych małżeństw, nowych relacji, wspólnego dzielenia się i niepowtarzalnej podróży z innymi osobami.

Jeżeli jesteś zainteresowana/y zapraszam do kontaktu, jeżeli chcesz doświadczyć przemiany życia małżeńskiego zapraszam dołącz z nami do kolejnego kursu.  Zobacz  już dziś na naszą stronę AP Mentor:  https://apmentor.pl/produkt/kurs-malzenski/ napisz lub zadzwoń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *