Trzy lata później

blog zd 8 W 2010 roku kiedy to remont domu trwał w najlepsze, wszystko układało się pomyślnie, bo oboje z mężem pracowaliśmy i nic nie zapowiadało nieoczekiwanych wydarzeń.

Nasza edukacja się rozwijała, braliśmy udział w różnych szkoleniach, kursach, czytaliśmy też dużo książek o tej tematyce, aby jak najlepiej panować nad naszymi finansami.

Ponieważ jesteśmy ludźmi wierzącymi, naszą edukację finansową opieramy też na Słowie Bożym oraz o literaturę chrześcijańską. W jednej z książek napisane było, że fajnie jest cieszyć się życiem i chwalić Boga, gdy wszystko się układa i jest po naszej myśli.

A co by było, gdyby:

jedno z was straciło np. pracę, czy wówczas bylibyście dalej szczęśliwi i wdzięczni za sytuację, w której postawiło was życie? Rzeczywiście zastanawialiśmy się jak byśmy się wówczas zachowali i jak byśmy się czuli? Długo nie musieliśmy czekać, bo

dwa tygodnie po tych refleksjach, zostałam zwolniona z pracy ze względów ekonomicznych. Było to kolejne doświadczenie w naszym życiu nie łatwe, straciliśmy połowę dochodów, ale musieliśmy się z nim zmierzyć, bo każda taka sytuacja kształtuje nas i nasze podejście do życia oraz szlifuje nasz charakter.

Dzięki temu, że prowadziliśmy już nasz budżet domowy, stosowaliśmy poznane zasady finansowe , mieliśmy tzw. bufor finansowy, czyli zabezpieczenie finansowe na takie właśnie sytuacje. To taka poduszka finansowa, na którą można „spaść” w momencie kryzysu.

To pozwoliło nam uniknąć wpadania w panikę i nerwowego poszukiwania przeze mnie pracy, nie musiałam tego robić na siłę.Mogliśmy spokojnie zastanowić się nad kolejnymi krokami w naszym życiu, rozważyć co dalej, jakie podjąć dalsze decyzje.

Wystarczyło trochę pozmieniać nasze dotychczasowe nawyki i przyzwyczajenia, poukładać odpowiednio priorytety i mogliśmy dalej normalnie funkcjonować. Ta sytuacja jeszcze bardziej zachęciła nas do pogłębienia wiedzy o edukacji finansowej.

Tak właśnie trafiliśmy na Edukację Finansową Crown.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *